Jaką wybrać harmonijkę ustną dla początkujących?

07-04-2021

Harmonijka ustna to instrument pozwalający czerpać wyjątkową przyjemność z gry różnego rodzaju utworów muzycznych. Aby jednak tak było, musi być ona odpowiednio dobrana. Czym więc powinny kierować się osoby początkujące przy zakupie harmonijki?

Postaw na jakość

Błędne jest myślenie, że na sam początek wystarczy harmonijka w najniższej cenie, a tym samym niskiej jakości. Sprawa może wyglądać zgoła inaczej, bowiem im lepszy instrument na początku, tym szybsze postępy oraz większa przyjemność z grania. Oczywiście nie oznacza to, że harmonijka ustna musi być bardzo droga. Warto wybrać po prostu instrument uznanego producenta, co często okazuje się być najlepszą gwarancją jakości. Interesującym rozwiązaniem dla najmłodszych są harmonijki Suzuki o rozsuniętych otworach dźwiękowych, umożliwiających łatwiejsze wygrywanie czystych dźwięków.

Gra na lepszej jakościowo harmonijce jest również zdecydowanie wygodniejsza. Niestety w przypadku tańszych instrumentów, bardzo szybko dochodzi do nadwyrężenia płuc, głównie ze względu na konieczność mocniejszego dmuchania. Czy warto od samego początku tak się zniechęcać? Naszym zdaniem – zdecydowanie nie.

Wybierz lepsze brzmienie

Harmonijki uznanych producentów takich instrumentów muzycznych to również pewność lepszego brzmienia. Zazwyczaj jest to zasługa wyższej szczelności, którą gwarantują nieco droższe modele, najczęściej kosztujące powyżej 60 zł. Zdecydowanie warto więc zainwestować w zakup takiego instrumentu, aniżeli od samego początku gry borykać się z problemami z dźwiękiem oraz niską wygodą użytkowania.

Postaw na harmonijkę w tonacji C

Aby móc korzystać z jak największej liczby źródeł niezbędnych do nauki gry, początkujący powinni zwrócić uwagę na to, aby harmonijka była w tonacji C. Wynika to z tego, że zdecydowana większość książek i kursów została opracowana właśnie w tej tonacji i dzięki zakupowi takiego instrumentu, nauka będzie przebiegać szybciej.

Jak widać, osoby początkujące, które chcą zakupić harmonijkę ustną, powinny zwrócić szczególną uwagę na jakość instrumentu. Na szczęście również wersje lepsze jakościowo nie muszą być bardzo drogie i trudno dostępne. Dodatkowych porad w zakresie zakupu chętnie udzielimy również w naszym sklepie, do którego serdecznie zapraszamy.

Rewelacyjna harmonijka AirWave do nauki dla dzieci !

Rozsunięte kanały dżwiękowe oraz przystępnie napisana instrukcja umożliwiają szybki sukces w nauce gry na harmonijce ustnej.

Polecane produkty

Harmonijka AW-1 Airwave (pomarańczowa) Suzuki

Harmonijka AW-1 Airwave (pomarańczowa) Suzuki

Diatoniczna harmonijka dla dzieci, łatwa do nauki grania, bezpieczna i kolorowa, kolor: pomarańczowy
Harmonijka AW-1 Airwave (czerwona) Suzuki

Harmonijka AW-1 Airwave (czerwona) Suzuki

Diatoniczna harmonijka dla dzieci, łatwa do nauki grania, bezpieczna i kolorowa, kolor: czerwony
Harmonijka AW-1 Airwave (niebieska) Suzuki

Harmonijka AW-1 Airwave (niebieska) Suzuki

Diatoniczna harmonijka dla dzieci, łatwa do nauki grania, bezpieczna i kolorowa, kolor: niebieski