Pomysły na muzyczny prezent dla dziecka

09-12-2020

Stare polskie przysłowie mówi o tym, że „muzyka łagodzi obyczaje”. Jednak nie tylko. Muzyka ma również dobroczynny wpływ na rozwój dzieci. Dlatego zaleca się, aby dzieci już od najmłodszych lat miały dostęp do instrumentów muzycznych, wychowywały się wśród dźwięków, co przyczyni się do ich prawidłowego rozwoju również w zakresie poznawczym.

Jak muzyka wpływa na małe dzieci?

W literaturze naukowej bardzo często można spotkać stwierdzenia wskazujące na to, że muzyka ma dobroczynne znaczenie dla rozwoju dziecka. Dlatego też podczas zajęć w żłobku czy przedszkolu dzieci poznają instrumenty, ich dźwięki oraz zastosowanie. Już nawet proste wystukiwanie rytmu sprawia, że zachowują się one mniej agresywnie, nie kłócą się ze swoimi kolegami w grupie i znacznie szybciej skupiają się na wykonywanych czynnościach. Ponadto udowodniono, że dzieci, które grały na instrumentach szybciej się uczą, a ich motywacja do poznawania nowych rzeczy jest znacznie wyższa niż u dzieci, które nigdy nie miały styczności z muzyką. Dlatego, jeśli tylko rodzice mają możliwość zakupu prostych instrumentów dla swoich pociech powinni z tego skorzystać, gdyż nawet prosta gra na instrumencie przyczynia się do szybszego rozwoju dziecka.

Instrumenty edukacyjne dla dzieci

Muzyka daje nieograniczone możliwości zabawy, ale przede wszystkim wpływa pozytywnie na rozwój najmłodszych jak i też nieco starszych dzieci. Dlatego, jeśli zależy wam na rozwoju pociech polecamy zakup instrumentów w naszym sklepie. Klienci znajdą tutaj wiele ciekawych propozycji, z których szczególnie polecamy instrumenty perkusyjne. Wśród nich dostępne są bębenki, trójkąty, dzwonki, ale też całe zestawy perkusyjne, które pozwolą dziecku spożytkować energię oraz pobudzą wyobraźnię. Świetnym prezentem dla dziecka będzie też pudełko akustyczne, flet czy specjalna dziecięca harmonijka. Wszystkie wymienione instrumenty sprawdzą się w trakcie zajęć z rytmiki, ale też podczas kreatywnych zajęć w domu.

Wykorzystanie instrumentów muzycznych w zabawie

Mając kilka instrumentów muzycznych w domu można bardzo łatwo stworzyć mini orkiestrę, która jest świetnym sposobem na zabawę z maluchem. Rytmiczne uderzanie w perkusję czy bębenek lub cymbałki sprawi, że dziecko nauczy się nowych dźwięków i z ciekawością będzie uczyć się kolejnych utworów. Rytm wybijany wraz z rodzicem szybko zapadnie w pamięć, ale też pobudzi wyobraźnię do stworzenia własnej linii melodycznej. Dzięki temu dziecko nie tylko będzie rozwijać swoje umiejętności, ale też kreatywnie spędzi czas w domu.