Kontroluj wilgotność powietrza !

06-01-2020

Chroń gitarę przed przesuszeniem !

Zima to ciężki czas dla wszelkich instrumentów wykonanych z drewna a w tym Twojej gitary.  Zbyt niska wilgotność powietrza we współczesnych mieszkaniach  powoduje nadmierne wysychanie instrumentów. Jeżeli nie kontrolujemy stanu wilgotności instrumentu – możemy się nieprzyjemnie  zdziwić.

Wykrzywiony gryf, pęknięta lub zapadnięta płyta wierzchnia, pęknięcia lakieru na styku szyjki z pudłem, wystające ostre progi to typowe objawy przesuszenia, które mogą wystąpić w instrumentach tanich oraz najdroższych. Jeżeli nie będziemy zapobiegać niekorzystnym warunkom w odpowiednim czasie, może to mieć nieodwracalny wpływ na nasz instrument.

Korzystaj  z nawilżaczy.

Oczywiście, najlepiej by twoje instrumenty przebywały w pomieszczeniu o wilgotności od 40 do 60 %, jednak czasami jest to trudne do uzyskania. Z pomocą spieszą nam specjalne nawilżacze zaprojektowane do gitar, instrumentów smyczkowych lub innych  instrumentów.

Ciekawym i skutecznym rozwiązaniem gitarowych nawilżaczy może pochwalić się amerykańska firma Kyser. Dają one możliwość odcięcia najbardziej wrażliwej na przesuszenie powierzchni wewnętrznej pudła gitary za pomocą specjalnego krążka z pojemnikiem nawilżającym.

Linki do nawilżaczy:

https://www.gama.gda.pl/nawilzacz-stabilizator-wilgotnosci-kyser-klhc.html

https://www.gama.gda.pl/nawilzacz-stabilizator-wilgotnosci-klha-kyser.html

Pamiętajcie !

  Higrometr i nawilżacz jest przyjacielem każdego gitarzysty , który szanuje swój instrument.

Nawilżacz do pudła gitary Velton